دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:03:03 AM 1400 / 01 / 25
 
اخبار کمیسون تحول اداری

دانشگاه علوم پزشکی کاشان جزء دانشگاه های برتر در استقرار سامانه سپاس قرار گرفت

دانشگاه علوم پزشکی کاشان جزء 10 دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور در استقرار و توسعه سامانه پرونده الکترونیکی سلامت (سپاس) قرار گرفت.

به گزارش وب دا، سرپرست مرکز آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعلام این مطلب اظهار داشت: در همایش کشوری "توسعه سامانه سپاس در راستای برنامه تحول نظام سلامت" که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت برگزار شد از این دانشگاه به پاس تلاش در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت و توسعه و استقرار سامانه سپاس تجلیل گردید.

مرتضی نادی گفت: سامانه پرونده الکترونیکی سلامت (سپاس) به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت شهروندان، ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی، توزیع عادلانه منابع سلامت، بهینه‌سازی مصرف منابع سلامت و اصلاح مدیریت نظام سلامت کشور مبتنی بر اطلاعات صحیح، دقیق و با قابلیت دسترسی سریع توسط وزارت بهداشت در سطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.

وی، با بیان اینکه با شروع طرح تحول نظام سلامت و باستناد دستور العمل اجرایی این برنامه تمامی بیمارستان های دانشگاهی موظف به ارسال پرونده الکترونیکی بیماران در سیستم HISبیمارستان های تحت پوشش خود ظرف 48 ساعت پس از ترخیص به سامانه سپاس می باشند، افزود: طبق دستورالعمل طرح تحول نظام سلامت، ملاک محاسبه و تخصیص اعتبار به بیمارستان های تحت پوشش برنامه، ثبت پرونده بیماران در سیستمHIS  و ارسال به سامانه سپاس وزارت متبوع می باشند.

همایش کشوری "توسعه سامانه سپاس در راستای برنامه تحول نظام سلامت"  با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید.

گفتنی است سیستم اطلاعات بیمارستانی (HIS) در راستای تسهیل دسترسی و بازیابی داده های بالینی و اداری بیماران است به نحوی که ارائه خدمات ایمن، موثر، عادلانه، به موقع و بیمار محور به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

ساعت : 7:47 -  روز  : پنج شنبه  - 3 /  2 / 1394 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :1179

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: