دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

11:07:39 PM 1400 / 01 / 24
 
اخبار کمیسون تحول اداری

بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان گواهی اعتبار بخشی ملی را دریافت کردند

مسئول تیم اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از اعطای گواهی اعتبار بخشی ملی با درجه یک مثبت به بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمد حسین صالحی در گفتگو با وب دا، اظهار داشت: در این ارزیابی بیمارستان های شهید بهشتی، نقوی و متینی کاشان و شهید رجایی آران و بیدگل گواهی نامه اعتبار بخشی ملی با درجه یک مثبت و بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل درجه یک را دریافت کردند.

وی، با بیان اینکه بیمارستان ها با گواهی اعتبار بخشی ملی با درجه یک مثبت و رتبه یک از نظر پرداخت های بیمه ای یکسان هستند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، افزود: گواهی اعتباربخشی بیمارستان کارگزنژاد کاشان نیز در حال صدور می باشد.

مسئول تیم اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، به اعطای گواهی اعتبار بخشی براساس ارزیابی سالیانه کل بیمارستان های کشور اشاره کرد و گفت: در این ارزیابی، بیمارستان ها در 36 محور توسط ارزیابان دانشگاه و سپس توسط ارزیابان ارشد وزارت بهداشت مورد بررسی قرار می گیرند.

وی، با اشاره به اینکه بعد از تایید نمرات توسط ارزیابان وزارت متبوع، گواهی اعتبار بخشی به بیمارستان اعطا می شود، افزود: این ارزیابی براساس بخشهای موجود در  هر بیمارستان انجام می شود.

دکتر صالحی، بهبود کیفیت، ایمنی بیمار، رضایت گیرندگان خدمت و مدیریت  را از جمله مهمترین معیارهای اعتبار بخشی نام برد و ادامه داد: به استاندارسازی خدمات، فعالیت ها، فرآیندها، فضای فیزیکی بخش های مختلف بیمارستانی براساس معیارهای ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتبار بخشی گفته می شود.

به طور مثال در گواهی اعتبار بخشی ملی مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی از سوی وزارت بهداشت آمده است:

بر مبنای تحکیم و تثبیت ارزش های متعالی و تأکید بر ایمنی و کیفیت خدمات سلامت به موجب ماده 8 قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آیین نامه اجرایی آن و ماده 1 قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بدین وسیله گواهی نامه اعتبار بخشی ملی با درجه یک مثبت به بیمارستان شهید بهشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان واقع در شهر کاشان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی کاشان از تاریخ 1/1/93 لغایت 29/12/93 اعطا می شود.

ساعت : 10:56 -  روز  : شنبه  - 11 /  11 / 1393 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :1403

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: