دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

5:25:08 AM 1400 / 09 / 16
 
فرهنگ سلامت

هنگامی که گرسنه هستید خرید نکنید

هنگامی که گرسنه هستید خرید نکنید چرا که ممکن است مواد غذایی غیرضروری و یا پرکالری خرید کنید.

دکتر فروزان صالحی کارشناس تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار وب دا،   ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: افراد هنگامی که خسته هستند نباید خرید کنند چرا که ممکن است توان طی مسافت برای خرید اقلام غذایی مناسب را نداشته باشند.

وی افزود: با برنامه و هدف برای خرید از منزل خارج شده و پول به اندازه لیست خرید و نه بیشتر همراه داشته باشید همچنین گول ظاهر و بستهبندی برخی اقلام غذایی پرکالری را نخورید.

دکتر صالحی تصریح کرد: افراد در هنگام خرید مواد غذایی بستهبندی شده به پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاریخ تولید و انقضاء آن توجه کنند و به ترکیبات و میزان کالری ماده غذایی خریداری شده توجه کنند.

این متخصص تغذیه افزود: بهتر است همیشه به اندازه نیاز خرید کرده و از انبار کردن مواد غذایی در منزل خودداری کنند و هنگام خرید اقدام به خوردن مواد غذایی خصوصاً انواع اسنکها و سایر تنقلات بیارزش مانند چیپس و پفک نکنند.

وی ادامه داد: اگر مدت زمان خرید به طول انجامید حتماً مقداری آب سالم و بهداشتی بنوشند چرا که بعضا احساس تشنگی با احساس گرسنگی اشتباه گرفته میشود و افراد به تصور اینکه گرسنههستند مقدار زیادی غذا میخورند.

ساعت : 17:25 -  روز  : شنبه  - 27 /  12 / 1390 /  شماره خبر : 45 / تعداد نمايش :1286

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: