دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

1:07:27 AM 1402 / 07 / 03
 
اخبار

با مشارکت خیرین سلامت:

فاز دوم بخش دیالیز دانشگاه علوم پزشکی کاشان افتتاح شد

با مشارکت خیرین سلامت، فاز دوم بخش دیالیز دانشگاه علوم پزشکی کاشان امروز مورخ 26/6/98 افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این مراسم، گفت: این بخش با مشارکت دانشگاه و خیرین سلامت به بهره برداری رسید.

دکتر ابراهیم کوچکی، با اشاره به مشارکت خیرین سلامت به خصوص خانواده خیر گرامی زنده یاد محمد رضا نوبختیان در این زمینه افزود: برای راه اندازی این بخش  شش میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه و هفت میلیارد ریال توسط خیرین سلامت هزینه شده است.

وی، با اشاره به اینکه فاز دوم بخش دیالیز دانشگاه واقع در بیمارستان اخوان دارای ظرفیت  18دستگاه است، اظهار داشت: این بخش هم اکنون با هفت تخت بستری شروع به کار کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این مراسم، به مشارکت 2 میلیارد و 500 میلیون ریالی خانواده خیر گرامی زنده یاد محمد رضا نوبختیان برای این بخش اشاره و تصریح کرد: خیرین سلامت کاشان پیشگام امور خیر در حوزه سلامت کشور هستند.

دکتر محمد حاجی جعفری، وجود خیرین سلامت را از افتخارات این منطقه برشمرد و ادامه داد: خیرین گرامی طبق اولویت ها و نیازهای دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنند.

مسئول بخش های دیالیز کاشان نیز در این مراسم گفت: ساختمان فعلی دیالیز بیمارستان اخوان در سال 1375 با ظرفیت 12 دستگاه افتتاح شد.

علی محمد باصری افزود: طبق مستندات موجود آمار بیماران در سال 1375 ، 38 نفر بوده و در سال 1398به 250 بیمار رسیده  است.

لازم به ذکر است در حال حاضر 62 تخت دیالیز در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان فعال می باشد.

 

 

ساعت : 9:3 -  روز  : چهار شنبه  - 27 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 28 / تعداد نمايش :977

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران: