ورود
   12:53:13 PM   1401 / 04 / 04      

حضرت زهرا (س) : کسی که عبادتهای خالصانه خود را به سوی خدا فرستد ، پروردگار بزرگ بهترین مصلحت او را به سویش فرو خواهد فرستاد .  بحار الانوار ، ج 70 ، ص 249
 

 

 

 
 

 

--1398 / 07 / 08  -12:35 تعداد مشاهدات :519


--1397 / 12 / 15  -10:16 تعداد مشاهدات :787

برای همه عجیب بود که پسرم از همان زمان می دانست که شهید می شود و حتی دفنش را مشخص کرده بود!

--1397 / 12 / 04  -10:6 تعداد مشاهدات :4573

عطر شهادت به مشامم رسید

--1397 / 11 / 27  -10:2 تعداد مشاهدات :670

کوچکترین رزمنده دفاع مقدس، از نسل های سوم و چهارم انقلاب که دفاع مقدس را ندیده اند خواست درباره آن دوران تحقیق کنند و گفت: تنها چیزی که از جوانان انتظار داریم این است که حرمت دفاع مقدس و رزمنده بودن ما را نگه دارند.

--1397 / 09 / 19  -11:32 تعداد مشاهدات :1475

 

بسمه تعالی

    دفاع مقدس نماد پایمردی و مقاومت تحسین برانگیز ملت ایران در برابر متجاوزان است و جهاد و شهادت یک فرهنگ جاودانه و حرکتی مستمر و پویاست و با سایر رخدادهای موسمی و مقطعی تمایز اساسی دارد.

 ایثار و ایثارگری را می‌توان از جلوه‌های عملی اخلاص سفارش شده در علم اخلاق و روایات دانست. شواهد بسیاری در رفتار ایثارگران می‌توان یافت که در آن اخلاص موج میزند؛ و این نیز رمز بسیاری از برکات و پیامدهای ناباورانه در زمان جنگ بود که اراده الهی را به‌واسطه اخلاص رزمندگان پشتوانه پیروزی و تحقق عینی اقدامات می‌گرداند.

آیا مشکل امروز جامعه ما در مصادیق مختلف آن دوری از این فرهنگ و عدم تلاش بر حفظ و احیاء آن نیست؟ این به معنای ماندن درگذشته نیست بلکه حفظ روحیه دیگران را دیدن و خود را ندیدن است، خدا را دیدن و برای خدا بودن و برای او حرکت کردن است و با وصل به او ماندگار شدن. در این میان تکلیف ما چیست؟ چگونه باید با گذر زمان و تغییر مصادیق در دنیای تردیدها و ابهامات سردرگم نشد و همچنان بر مسیر درست و رضای او باقی ماند؛ و امانتی را که شهدا بر عهده ما گذاشتند به‌خوبی به سرانجام رسانده و به نسل آینده بسپاریم .


  دفتر امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی کاشان


شرح وظائف

  ۱- تهیه و تنظیم آمار و اطلاعات و مشخصات ایثارگران و به روز رسانی آنها ، تجزیه و تحلیل و ارائه گزارش به مراجع ذیربط

  

  ۲- پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات و بخشنامه های ابلاغی مربوط  به ایثارگران

  

  ۳-هماهنگی با کلیه دستگاههای متولی و مرتبط با امور ایثارگران نظیر بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر سازمانها در جهت حل و فصل مسائل و مشکلات مربوط به ایثارگران دانشگاه.

  

  ۴-شناسایی ، جمع آوری ، طبقه بندی و ثبت و حفاظت از آثار هشت سال دفاع مقدس به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگران

  

  ۵- برقراری ارتباط مستمر با مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاههای مرتبط با دفاع مقدس در جهت تهیه و تنظیم دایره المعارف دفاع مقدس ، چاپ و تولید پوستر ، کتاب ، فیلم و غیره

  

  ۶-تهیه و تنظیم پیشنهادات و دستورالعمل ها و روش های لازم به منظور حسن انجام امور ایثارگران.

  

  ۷- برنامه ریزی  مطلوب جهت ارائه تسهیلات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و رفاهی و خدمات مشاوره ای لازم به ایثارگران و خانواده های آنان.

  

  ۸-برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور رعایت حقوق و شئون ایثارگران و برخورد مناسب با آنان در سطح دانشگاه و جامعه.

  

  ۹- ارائه پیشنهادها به مراجع ذیربط جهت رفع نواقص و خلاء های قانونی در جهت بهبود شرایط مادی و معنوی خانواده شهدا و ایثارگران.

  

  ۱۰- برآورد و پیشنهاد بودجه سالانه و اعتبارات و منابع مورد نیاز دفترایثارگران و پیگیری از طریق  معاونت توسعه مدیریت و منابع .دانشگاه

  

  ۱۱- برقراری ارتباط مستمر با ایثارگران به منظور شناخت نیازها و مشکلات آنها.

 

  ۱۲-برگزاری یادواره شهدا در سطح دانشگاه.

  

  ۱۳- برنامه ریزی و اجرای اردوهای فرهنگی ، ورزشی و تفریحی برای فرزندان ایثارگران.

  

  ۱۴-شرکت در مجامع ، سمینارها و کمیسیونهای مربوط به ایثارگران حسب مورد و ارائه پیشنهادات و نقطه نظرها و اجرای مصوبات.