1400 / 01 / 27 6:08:48 PM EN

ورود
 
اخبار امور ایثارگران

اهدای نشان ویژه مقاومت شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به وزیر بهداشت

   دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین اختتامیه بخش مدافعان سلامت شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، نشان ویژه این رویداد را دریافت کرد.

    به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در این مراسم اظهار داشت: می‌دانم که برگزاری یک جشنواره سنگین هنری بین‌المللی کار بسیار سختی است. از همه بزرگوارانی که امشب بنده را به عنوان سربازی کوچک خاک پای ملت ایران به یمن بلندی مقام شامخ عزیزانی که خدمتگزاری کردند، شهید و زمین گیر شدند و آن‌ها که مانده‌اند شبانه روز در خدمت مردم بزرگ سرزمینم هستند، به این مراسم دعوت کردند، تشکر ویژه  می کنم. درود می‌فرستم به روح بلند همه مدافعان حریم، حرم و سلامت کشورم و تشکر ویژه دارم از همه کسانی که در به تصویر کشیدن این حرکت بزرگ ملی تلاش کردند. به عنوان یک سرباز کوچک زانو زده و دست همه این عزیزان که در این روزهای سخت در کنار همکارانم در نظام سلامت بودند را می‌بوسم.

وی ادامه داد: اگر تاریخ هنر این سرزمین، به خصوص تاریخ سینمای کشور را مرور کنیم، به عنوان یکی از جامع‌ترین و کامل‌ترین هنرهای جهان که مجموعه‌ای از تمام زیبایی‌ها و هنرهای در هم آمیخته از سال ۱۲۷۹ که به دستور مظفرالدین شاه اولین سیستم نمایش فیلم به سرزمین پا گذاشت و بعد از آن در سال ۱۳۱۱ که اولین فیلم ناطق را با کارگردانی عبدالحسین سپنتا به صحنه سینما آوردند، تاریخ سینمای مقاومت تاریخ جدیدی در سینمای این سرزمین است. به تصویر کشیدن عظمت‌های آن روزگار که از اوراق زرین تاریخ این سرزمین بود به دست هنرمندان سینمای مقاومت از ارزنده‌ترین کارهای کشور است.

وزیر بهداشت یادآور شد: امروز مقاومت نه به معنای یک تاب‌آوری در مقابل ظلم، زور و تجاوز بلکه به معنای شکل گرفتن یک فرهنگ است که در آن ابعاد مختلف زندگی شهروندانی که در مقابل تجاوزها، قلدری‌ها و زورگویی ها ایستادند، بیان می‌شود. در تاریخ دفاع مقدس و بعد از آن فرمی از هنر شکل گرفت که جاودانه‌های بسیار ماندگار و زیبایی را خلق کرد.

دکتر نمکی افزود: امروز همکارانم به عنوان مدافعان سلامت خدمتگزاران کوچک اما صدیق مردم این سرزمین، حماسه تازه‌ای خلق کردند و یادآور روزهای سخت دفاع مقدس شدند. من هرگز در این سرزمین با این صفا و صمیمیت و اخلاص مردمان پاکیزه کشورم، هرگز احساس تنهایی نکردم. از روز نخست به عنوان یک سرباز کوچک همواره همه را در کنار خودم حس کردم. از آنهایی که کمک های مومنانه کردند، از نیروهای مسلح که از روزهای اول اعلام آمادگی کردند، از عزیزانم در سازمان بسیج که در بسیج ملی مبارزه با کرونا در کنارم بودند و اصحاب رسانه، هنر و صداوسیما که این روزها در این عرصه پرخطر دست ما را گرفتند، ادای احترام می‌کنم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز روزی است که همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، یک شهید آوینی دیگری باید در کنار ما بیاید که هزاران مرتضی آوینی دیگر را در کنار خود می‌بینیم تا این همه عظمت، بزرگی و حماسه مشترک را به تصویر بکشند که ملت ایران در عرصه بین‌المللی در اوج تحریم های ظالمانه خلق می‌کند و این زاییده عشق به مردم و سرزمین و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ایران است.

وزیر بهداشت در ادامه  یک رباعی سروده خودش به مدافعان سلامت و دل های عاشق تقدیم کرد که "ای عشق ترانه های دلکش از توست/ گیرایی باده های بی غش از توست/ پیش از تو من از جرقه می ترسیدم/ این جرات تن زدن به آتش از توست"

وی در حاشیه این مراسم گفت: برای به تصویر کشیدن حماسه های ملی نیازمند شیوه های هنرمندانه هستیم و یکی از هنرمندانه ترین شیوه ها برای ماندگاری حماسه های ملی، استفاده از هنر سینما است. در جشنواره شانزدهم بین المللی فیلم مقاومت در گردآوری آنچه که هنرمندانه می توانست در تبیین کار بزرگی که همه ملت ایران نه فقط همکاران من در نظام سلامت بلکه همکاری، همدلی و وفاق همه عزیزان در اوج تنهایی و تحریم های ظالمانه آمریکا و همراهانش در عرصه بین المللی با هنر سینما به تصویر کشیده شد.

وزیر بهداشت افزود: امیدواریم آثار هنری مربوط به دوران مقابله با کرونا در قاب جاودانه های کشور ماندگار باشد و شاهد این تاثیر مستمر در همه ابعاد تا انتهای پیروزی کامل بر این ویروس منحوس باشیم.

در ادامه جایزه ویژه و نشان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، به دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا شد.

وزیر بهداشت پس از دریافت این نشان گفت: هرگز فکر نمی کردم که در خور دریافت چنین نشان و لوحی از اصحاب هنر این سرزمین باشم. این تندیس را به رسم یادگار در دفتر وزیر می‌گذارم تا نسل‌های بعدی بدانند که مردم این سرزمین، خدمتگزاران خود را در روزهای سخت تنها نمی گذراند و فراموش نمی‌کنند.

ساعت : 9:56 -  روز  : سه شنبه  - 8 /  7 / 1399 /  شماره خبر : 34 / تعداد نمايش :136

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


 
 
 
 
 
 
 
 
 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان

   نام شما:
ایمیل شما:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده: